Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


 
 
Projektowanie graficzne
Projektowanie logotypów
Projektowanie opakowań
Projektowanie stron WWW
System identyfikacji wizualnej
Fotografia reklamowa
Skład DTP
Reklama w internecie
Maskotka ekranowa
Gry
Prezentacje multimedialne
Oprogramowanie
Pozycjonowanie stron WWW
Hosting
Druk
Tłoczenie płyt CD
Malowanie obrazów
Ilustracje Royalty Free

 
 
 

Maskotka ekranowa - jedna z nowszych form reklamy

Maskotki bawią i cieszą, a jednocześnie przekazują informacje reklamowe oraz utrwalają w umyśle odbiorcy pozytywny wizerunek firmy / marki  / produktu. To "żyjące" na ekranie komputera animowane postaci, które są wrażliwe na interakcje ze strony użytkownika.

Maskotka może być doskonałym nośnikiem treści marketingowych, jeśli jest jednym z elementów systemu identyfikacji danej marki czy firmy, np. postacią z opakowania cukierków, jak w przykładzie poniżej.

        

Ściągnij na swój komputer przykładową maskotkę ekranową: Zozola.

Zozol może chodzić, skakać, wspinać się po krawędzi monitora, zjadać cukierki, machać rękami, prostować sprężynki na głowie itp. Ponadto "mówi" do użytkownika - treści przez niego przekazywane są sterowane za pomocą panelu administracyjnego, którym dysponuje właściciel tej maskotki.

Poza funkcją rozrywkową maskotka może przyjmować również inne funkcje, np. przypominać użytkownikowi o zadaniach do wykonania. Stanowi również ważny pomost pomiędzy Państwa firmą a klientem, informując go o aktualizacjach serwisu, o nowych produktach, promocjach i konkursach. Jest ona niezwykle skutecznym narzędziem reklamy, gdyż duży odsetek użytkowników przesyła maskotkę swoim przyjaciołom. Ponadto może służyć do generowania wielu przydatnych dla dalszych Państwa działań statystyk.

Aby maskotka pojawiła się na ekranie monitora, musi być ściągnięta, zainstalowana i uruchomiona przez użytkownika. Rozmiar pliku jest niewielki, więc można go instalować praktycznie na każdym komputerze.

  

   firma   rozszerzona oferta   portfolio   design   kontakt   mapa serwisu   strona główna


All content copyright & Design 2016 ® DeSER Designers Group